Άτλας Χουλιαράδες – Α.Ο.Σταυρακίου 2009 2-1

October 3, 2024

Για την 3η αγωνιστική της Α’ΕΠΣΗΠ η ομάδα μας επικράτησε 2-1 του Α.Ο.Σταυρακίου 2009, φτάνοντας τους επτά βαθμούς. Μόλις στο 3′ ο Πύρτσιος εκμεταλλεύτηκε την κάθετη πάσα του Ρίζου στην πλάτη της άμυνας και με αριστερό σουτ νίκησε τον Πέτρο για το 1-0. Μέχρι την ανάπαυλα η γηπεδούχος ομάδα είχε καλές στιγμές με τους Δημάκο, Τζοβάρα και Πύρτσιο. Στις αρχές της επανάληψης (48′) ο Τσιγαράς με προσωπική ενέργεια από τον άξονα και τρομερό σουτ εκτός περιοχής δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακα, “γράφοντας” το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 51′ με αυτογκόλ του Ράπτη. Η συνέχεια βρήκε τις δύο ομάδες να χάνουν καλές στιγμές με κορυφαία το άστοχο πέναλτι του Τζιάλλα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. #άτλασ_χουλιαράδεσ_2024_2025